Certifikované respirátory FFP2/FFP3 NR

Nabízíme vám certifikované respirátory FFP2/FFP3 NR. Co přesně znamenají jednotlivé zkratky a jak se zorientovat při nákupu a vybrat správný respirátor? S tím vším vám rádi pomůžeme….

Před nákupem respirátoru FFP2/FFP3 NR, který je dle směrnice EU 2016/425 označen jako "Osobní ochranný prostředek (OOP)", byste si měli  ověřit, zdali výrobce splnil veškeré povinnosti před uvedením daného respirátoru FFP2/FFP3 NR na trh, tedy zdali má dotyčný respirátor:

  • Prohlášení o shodě - prohlášení výrobce respirátoru FFP2/FFP3 NR, že výrobek je ve shodě s platnými EU normami
  • CE certifikáty modul B a C2 – vystavuje notifikovaná osoba, která na základě posouzení testovaných vlastností respirátoru FFP2/FFP3 NR v "Test reportu" potvrdí, že produkt splňuje požadavky dle EU norem pro uvedení na EU trh.
  • Test report - u respirátoru FFP2/FFP3 NR se testují jeho mechanické a technické vlastnosti. Musí splňovat minimálně hodnoty stanovené EU normami.

Bez splnění všech výše uvedených bodů nesmí být respirátor FFP2/FFP3 NR uveden na EU trh a zákazník tak riskuje zakoupení nekvalitního produktu, který neplní svoji funkci a riskuje tak svoje zdraví.

FFP je zkratka pocházející z angličtiny: "Filtering Facepiece". Což je překladu "Filtrační obličejová maska".
NR je rovněž zkratka pocházející z angličtiny: "not reusable", v překladu "nelze znovu použít", tedy je určen k jednorázovému použití.

Na samotném respirátoru musí být uvedeno následující:

výrobce typ respirátoru CE se čtyřmístným kódem notifikované osoby norma EN 149:2001+A1:2009

Správně nasazené respirátory dle jejich "návodů k použití" chrání svého nositele nejen před nebezpečnými bakteriemi a viry. Vše výše uvedené, námi nabízené respirátory FFP2/FFP3 NR splňují. U nás si nemusíte dělat starosti a můžete si v klidu vybírat pouze druh a barvu, o vše ostatní jsme se dle zákonné legislativy a norem postarali. Všechny patřičné certifikace k naším jednotlivým respirátorům FFP2/FFP3 NR naleznete v sekci "ke stažení".

benefits

Rychlá expedice

Produkty, které máme skladem, zpravidla odesíláme ještě tentýž pracovní den, ve kterém byla objednávka přijata.

benefits

Doprava zdarma

Doprava zdarma u objednávek od 3001 Kč s DPH.

benefits

Profesionalita

Jsme tým profesionálů, který má dlouholeté zkušenosti z oblasti pharma trhu.

benefits

Množstevní slevy

Našim zákazníkům nabízíme výhodné množstevní slevy.

benefits

Platba online

V našem e-shopu pohodlně nakoupíte a zaplatíte kartou online.